Aktivity

Aktivity

Nejen Jeseníky, ale především Rychlebské hory jsou jedním z posledních divokých lesů a ideálním místem pro všechny, kdo chtějí zažit opravdový klid a relax. Na procházkách, při sběru hub, na běžkařských trasách a turistických chodnících opravdu mnoho turistů nepotkáte. Většinu času budete úplně sami.

 

Koupání

V lesích za chalupou lze navštívit celou řadu romantických zatopených lomů (lom Vycpálek, lom Rampa, Arcibiskupský lom…) s průzračnou vodou ke koupaní. Komfortnější plavání poskytuje koupaliště, nebo bazén Priessnitz v lázeňském Jeseníku vzdáleném 12 km.

Více informací

 

 

Lyžování Ramzová, Vápenná

Lyžování

V nedaleké Lipové lázni (8 km) se nacházejí dva lyžařské areály, další populární sjezdovky Jeseníků jsou v obci Ramzová (15 km) pod vrcholem Šerák, Petříkov, Ostružná a samozřejmě nelze opomenout Červenohorské sedlo, Kouty nad Desnou, Praděd či Karlov.

Více informací

 
 

 

Na kole

U obce Černá Voda (9 km) využijte rozsáhlý profesionální bikepark Rychlebské stezky s bohatým výběrem singltreků pro děti i dospělé v úchvatné přírodě, nebo se vydejte prozkoumat Rychlebské hory na kolech bohatou sítí cyklostezek různé náročnosti.

Více informací

Rychlebské stezky
 

 

Vápenná, Ramzová na běžkách

Na běžkách

Pravidelně upravované běžecké trasy se rozkládají nedaleko skiareálu v Ramzové poblíž chaty Paprsek. Další například na Červenohorském sedle. Přímo v Rychlebských horách je mnoho dalších populárních "stop" pro nadšené běžkaře. Zkušenější mohou vystoupat na nenáročnou hřebenovku v okolí vrcholu Smrk a dojet třeba až na Králický Sněžník. 

Více informací

 
 

 

Na výlet

Malebné údolí Račího potoka s nově rekonstruovanou historickou kavárnou a restaurací Tančírna v Račím údolí (16 km) s nedalekými skalními útvary Čertovy kazatelny, zřícenina hradu Rychleby, Vodopády Stříbrného potoka u Nýznerova a další pohodlné procházky pro rodiny s dětmi jen pár kilometrů od chalupy.

Více informací

Tančírna v Račím údolí, Rychleby
 

 

Rychlebské hory, Jeseníky

Výšlapy do hor

O kvalitní turistiku není v "Rychlebkách" a přilehlých Jeseníkách nouze. Hřebenovka po česko-polské hranici vedoucí z Javorníku na Králický Sněžník je téměř nedotčená turistickým ruchem. Daleko populárnější hlavní hřebenovka Jeseníků startuje v Ramzové a zavede Vás na nejvyšší horu tohoto pohoří Praděd (1490 m) s restaurací a rozhlednou na jejím vrcholu.

Více informací

 
 

 

Lesní bar

Nenápadné Rychlebské hory se pyšní také světovým unikátem! Samoobslužným občerstvením na horském potoce uprostřed lesů 2 km od Horní Lipové. Jedinečný lesní bar nabízí chlazené pivo, teplé nápoje i něco do pusy. Ohřát se můžete u krbu, nebo opékat špekáčky na ohni.

Více informací

Lesní bar Horní Lipová
 

 

Adrenalin Park Česká Ves

ZOO Faunapark a Adrenalin Park

Děti a ostatní milovníci zvířat si jistě nenechají ujít zoologickou zahradu u Lipové. Pokud rádi zvyšujete dávky adrenalinu, vydejte se na skoky, průlezky, visuté dráhy, lezecké stěny a další atrakce v Adrenalin Parku u České Vsi. Od chalupy U domkáře je to na kolech pouhých 10 km po cyklostezce.

Více informací

 
 

 

Jeskyně Na Pomezí

Necelé 4 km od chalupy ústí do nitra Rychlebských hor slavné Jeskyně Na Pomezí. Mají bohatou krápníkovou výzdobu rozmanitých tvarů. Jejich názvy, například Dóm u Smuteční vrby – Smuteční vrba zde roste na okraji sintrového jezírka, Šikmá věž v Pise, Indická pagoda, Sloní ucho, Spící sova či Eskymák v kajaku,  se vám určitě postarají o zábavu pro celou rodinu.

Více informací

Jeskyně Na Pomezí
 

 

Sky Bridge 721 Dolní Morava

Nejdelší visutý most na světě!

Pokud Vám nevadí urazit 50 km autem, tak jistě stojí za návštěvu vrchol Králický Sněžník s opravdovou raritou v naší republice. U obce Dolní Morava se nachází nejdelší pěší visutý most v ČR i na celém světě. Má název Sky Bridge 721 a svou délkou 721 m spojuje chatu Slaměnka a vrch Chlum. Hned vedle stojí populární stezka v oblacích.

Více informací

 
 

 

 

Zarezervujte si termín

Zpět Relax Cottage